Özlü Sözler

CANBERK i TANIYALIM

Kısaca Ben...

26.01.1994'te Bahçelievler,İstanbul'da dünyaya geldim. Doğumumdan sonra büyüme/yaşam sürecimin tamamını İstanbul'da geçirdim. Bağcılar, İstanbul'da ikamet etmekteyim.

Eğitim Durumum

-2008 de Bağcılar,İstanbul Yıldıztepe İlköğretim Okulu'nu bitirdim.

-2013'te Açıköğretim Lisesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldum. 4 yıl olan lise eğitimimi açıköğretim diye tabir ettiğimiz uzaktan eğitim yolu ile tamamladım.

-2016'da Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım önlisans programını bölüm birinciliği derecesiyle tamamladım.

-2016 yılında dikey geçiş sınavı ile eğitim görme hakkını elde ettiğim, Gümüşhane Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü 2018 yılında ikincilikle bitirerek, buradaki eğitimimi de tamamladım.

 

Hobilerim Neler

Müzik dinlemek, spor yapmak ve sinemaya gitmek - ki bu en sevdiğim - ile ilgileniyorum.
Fakat önlisans öğrenimimden sonra bunlara bir yenisini ekleyerek kitap okuma alışkanlığını elde ettim. Boş zamanlarımda keyifle kitap okuyorum.

Profesyonel anlamda ise bilgi iletişim teknolojileri, web tasarım, prodüksüyon, reklam, grafik tasarım gibi konulardan oldukça zevk duymaktayım.

 

Ne Tür Kitaplardan Hoşlanırım?

Okuduğum kitabın bilgi vermesini genellikle öncelik edinirim. Bu yüzden daha çok akademik ölçekli ve kişisel gelişim ölçekli kitapları tercih ediyorum. Kişisel gelişim türlerinde iletişim bilimleri, psikoloji, iletişim psikolojisi, hitabet ve konuşma üzerine eserleri tercih ediyorum. Bu türlerin dışında edebi, - şiirler, özlü sözler vb. - felsefi içerikli kitaplarda zaman zaman okuyorum.

Ne Tür Filmlerden Hoşlanırım?

Hayatın gerçeklerini yansıtan türde filmler, yaşanabilir veya yaşanmış olaylar ilgimi çekmektedir. Bu türde filmlerin başında drama filmler favorimdir. Hayattaki dramatik olayları gözlemleyerek, yaşama daha pozitif bakmamı sağlıyor. Bunun dışında romantik, biyografik filmlerde favorimdir. Çok cıvık türde olmadığı sürece komedi filmleri de izlemekteyim. Komedi filmleri, Charlie Chaplin'in eserleri gibi kalite ortaya koymalı bence smiley