Özlü Sözler

Çukur 93. Bölüm Eleştirisi

Canberk GENÇ 20-04-2020

ÇUKUR ‘ UN 93 BÖLÜMÜNE ELEŞTİRİ

     Dünya’ da başgösteren korona virüs 10 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkemizde de görülmeye başlandı. Bu durum bir çok sektörde olumsuz etki yarattığı gibi kalabalık set ekiplerinin oluştuğu dizi-film sektörüne de darbe vurdu.

Bu durum dolayısı ile diziler set çalışmalarını durdurdu, yeterince stokları olmayan diziler ise geçici bir süre için yeni bölümlerini yayınlamayı sona erdirdi.

Video Konferansmı Yoksa Dizi mi?

     Türkiye’ nin reyting rekortmeni dizisi Çukur, “93. bölümü” ile izleyicisini sevindirdi.

Fakat dizinin ilk çeyreğinden sonrası, tamamiyle evde geçiyor. Çukur’ un 93 bölümünün evde, kapalı alanda, sürekli video konferans şeklinde geçmesi, diziyi oldukça sıkıcı kılmış.  O kadar çok video konferans sahnesi mevcuttu ki  diziyi izlerken, dizimiydi yoksa video konferans mı dedim kendi kendime ?

Bu durumu izleyiciye #Çukurevde hashtag i ile anlatmaya çalışmış olsalar da bence bir iş ya hakkını vererek yapılmalı ya da o iş gerekli imkanlar sağlanıncaya dek yapılmamalı, hele ki profesyonel bir işse... Profesyonel, reyting rekortmeni bir dizi, daha kötü bir bölüm çıkartamazdı, açıkçası....

Küçük Bir Ayrıntı

     Küçük ve eğlenceli bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak isterim. Kuaför yasakları ve sosyal mesafe kuralı gibi  önemli etmenlerden dolayı, dizi süresince erkek aktörlerin saç-sakal traşlarını olamadıkları gözlerden kaçmadı. smiley

Aras Bulut İynemli Traşlı ve Traşsız Hali

Cihangir Ceyhan Traşlı ve Traşsız Hali

Son Söz

     Korona virüs belasından tüm dünyanın bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum.

Ay Yapım’ ın izleyici görüşlerini de göz önüne alarak, daha profesyonel bir çalışma gerçekleştirebilecek imkanlar oluşana dek diziye ara vermesinin hem izleyici hem yapım şirketi açısından daha sağlıklı olacağını düşünmekteyim.

Teşekkür eder, esenlikler dilerim...angel