Özlü Sözler

Tivibu Go Nasıl Bir Servis?

Canberk GENÇ 31-07-2020

2020 Covid 19 pandemisi dolayısı ile keyifle dizi-film izleyebileceğimiz alternatif platformlar aramaktayız. Bunlardan birisi, Turk Telekom ‘ un Tivibu GO adlı platformu...

İki aylık kullanımımdan sonra satın almadan önce sizlere Tivibu ‘nun olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsedeceğim. Aklınıza takılan, Tivibu Nasıldır? Tivibu Kaliteli mi? Tivibu Tavsiye Edilir mi? gibi soruları yanıtlandıracağım.

Uygun Fiyatlandırma

Uygulamanın Temmuz 2020 tarihi itibariyle 10 lira üzerinden ücretlendirmeye sahip olması olumlu bir faktör.  Rakip hizmetler arasında yer alan being connect 14 TL iken, Dsmart Go 20 TL ücretlere sahipler. (Eğlence paketleri Temmuz 2020 fiyatlandırmasıdır)

Orjinal Dilinde Yayın İzleyebilme ve Türkçe Altyazı Desteği

Dsmart GO, Vodafone TV servislerinde sadece Türkçe dublaj yayın izleyebiliyor. (Temmuz 2020 tarihi için geçerlidir)  Fakat Tivibu GO da yayınını dilini seçebilme imkanına sahipsiniz ki bu da olumlu bir faktör.İster orjinal dilinde Türkçe altyazılı, isterseniz de mevcut ise yayını Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz.

Sadece İnternet Explorer ve Windows İşletim Sisteminde Kullanılması

Mac bilgisayara sahipseniz veya  Linux gibi windows dışı bir işletim sistemi kullanıyorsanız üzücü bir haberim var. Tivibu Go sadece internet explorer ile bilgisayar üzerinden çalışmaktadır. Daha da kötüsü sadece internet explorer ile izlenebilmektedir. Diğer platformlara kıyasla olumsuz bir faktör.

Rezalet Performans, Tam Bir İşlemci Canavarı!

Altı üstü canlı tv izleyeceğiz. Normal platformlarda nasıl ise Tivibu Go da da aynı sistem kaynağı kullanılmalı değil mi? Yanılıyorsunuz! İşlemciyi

Firefox tabanlı bir web tarayıcısıyla imdb.com üzerinden Chicago Fire izledim ve işlemci kullanımını not aldım. Yaklaşık %10 du. Fakat Tivibu Go da bu oran %25 seviyelerindeydi. İ3 birinci nesil işlemcili laptop mda sonuç buydu, REZALET!

 

Mobil Uygulaması ve Windows Yazılımı Mevcut

Tivibu nun android bir uygulaması mevcut.Mobil uygulaması olmasa çekilecek dert değildi. Gerçekten mobil uygulaması üzerinde herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Kota koruma özelliği ile yayının kalitesini düşürerek, daha az Gb harcaması sağlayabilirsiniz.

 Bilgisayarda performans alamadım. Oyun oynarken bir yandan da Tivibu Go ile televizyon izlemek istedim. Fakat istemez olaydım! Yayında duraksama, donma vb. Problemlerle karşılaştım. Oysa ki Dsmart Go hizmetini kullandığımda böyle bir sorunum yoktu.

Bir de bilgisayar uygulaması var ki Olmasa da Olurmuş! İnternet explorer üzerinden Tivibu Go yu çalıştırmaktansa tercih edilebilir. Fakat performans yine çok kötü.

Seç İzle Özelliği

Seç izle özelliği ile yüzlerce dizi – filmi ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz. Bu gerçekten çok hoşuma gitti, hizmeti seçmeniz için olumlu bir faktör. Fakat bazı yapımlar için kiralama bedeli talep edilmektedir.

Yayını Kaydetme Özelliği

Sevdiğiniz bir dizi veya film var fakat o an işiniz çıktı! Hepimiz böyle aksilikler yaşamışızdır. Fakat Tivibu Go ile bunlar geride kaldı. Tek bir tıklamanız ile koca yayını sizin için kaydediyor. Harika!

Canlı Yayını Geri Al

Bir saate kadar canlı yayını geri alma imkanına sahipsiniz.

Son Söz

Olumlu ve olumsuz görüşleriniz, eklemek istedikleriniz, güncellenen özellikler ile ilgili bilgi paylaşımlarınızı bana ulaşarak paylaşabilirsiniz. Sizlerin yardımıyla içeriği güncelleyebilirim. Teşekkürler.smiley